Onet.pl – Polski Portal Internetowy

Onet.pl – Polski Portal Internetowy

OnetTak sobie myślę z jakich to dobrych powodów Onet nie pozwala swobodnie zagospodarować swoich blogów. Właściwie – bez przesady można powiedzieć, że blogów na Onecie nie da się wprowadzić do obrotu internetowego. Bardzo to przedpotopowe nastawienie i ma rację Polski Blogger, iż skreśla owe dzienniki z zestawu poważnych propozycji blogowych. W ogóle, to po cholerę piszę ten post. Zupełnie jakby mi na tym portalu specjalnie zależało. Chyba jestem sentymentalny, bowiem na początku swojej internetowej przygody zacząłem od założenia konta na Onet.pl.

Reklamy

2 Komentarze

Filed under blogging, bookmarks, links, portal

2 responses to “Onet.pl – Polski Portal Internetowy

 1. Fakt, Onet to może blogowy śmieć, ale z WordPressem nie przesadzajmy.
  Wordpress wychodzi z założenia, iż każdy, kto chce tu pisać musi być obstukany z obsługą ich blogu, tak jakby każdy kto ma samochód musiał być mechanikiem. Spróbuj zadać proste pytanie na polskim wsparciu a potraktują cię jak spamera – tylko pytania wielkiej wagi mogą ich zadowolić.
  Blogowanie nie polega przecież na poznawaniu tajników technicznych, a na czym innym. Co jak co, ale Onet może i byle co, ale nie wychodzi z założenia, że im trudniej coś zrobić tym lepiej. Przypomina się stary tekstowy Windows – czy on był rzeczywiście taki wspaniały, bo dla wtajemniczonych był?
  Chyba nie o to chodzi.
  A pytanie moje było proste: jak zrobić, by obrazek nie ładował się na blog w postaci miniatury, a był wielkości rzeczywistej.
  Zastanówmy się, czy WordPress to rzeczywiście taka wspaniałość!

 2. Nie mam nic przeciwko prostocie obsługi bloga. Rzeczywiście autor bloga nie musi być wielce wtajemniczonym w arkana webmajsterkowania, a powinien jedynie dbać o zawartość swojej strony. Uważam jednak, że należy się autorowi bloga stworzenie możliwości np. dodawania jego dzieła do katalogów czy do stron Web 2.0 (jak Technorati), które wymagają dodania do kodu strony jakiegoś skryptu, pozwalającego na identyfikację bloga i podłączenie do do ogólnego obiegu. Danie takich możliwości użytkownikom nie kłoci się w żadnej mierze z zachowaniem zasady prostoty obsługi aplikacji blogowej.
  Dziękuję serdecznie za komentarz i pozdrawiam.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s