Przewodniczący Rady Europejskiej został uhonorowany międzynarodową nagrodą

Rompuy otrzymując nagrodę Karola Wielkiego wplątał się niechcący w okrągłą rocznicę, bowiem ten wielki monarcha i cesarz zmarł w roku 814., a więc 1200 lat temu.

Dziennik gajowego Maruchy

Przewodniczący Rady Europejskiej, Herman Van Rompuy, został uhonorowany Międzynarodową Nagrodą im. Karola Wielkiego za rok 2014. Ceremonia wręczenia nagrody odbyła się w ratuszu niemieckiego miasta Akwizgran.

Podkreślony został wkład laureata w jedność Europy i jego „umiejętność poszukiwania wspólnych płaszczyzn” w sytuacjach konfliktowych.

Nagroda Karola Wielkiego została ustanowiona w 1950 roku. W różnych latach jej laureatami byli między innymi kanclerz Niemiec Angela Merkel, papież Jan Paweł II i były prezydent USA Bill Clinton.

http://polish.ruvr.ru

W ubiegłym roku Gajowa Maruszyna została odznaczona Międzynarodową Nagrodą „Wielkiego Improwizatora Kuchennego” ustanowioną w roku 1990 przez Gajowego Maruchę. Natomiast w tym roku Gajowy Marucha za wkład, zasługi i zaangażowanie  został laureatem Międzynarodowej Nagrody im. Mieszka Pierwszego, utworzonej w 1991 przez Gajową Maruszynę. Ceremonia wręczania obu nagród odbyła się tradycyjnie na pobliskiej stacji benzynowej w połączeniu z konsumpcją parówek z keczupem.
Admin

View original post

Reklamy

Dodaj komentarz

Filed under Uncategorized

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s